Server Error املاک تبريز - مشاوران املاک تبريز - شبکه املاک تبریز - فروش و پيش فروش - رهن و اجاره

 
  کد :  رمز :      
   
 

 فروش و پيش فروش :   رهن و اجاره :                                                          [ جستجو با جزئيات ]

        
   
 
 Ads by Moshaveran      تفاوت های در وپنجرهای آلومینیومی وUPVC

تفاوت های در وپنجرهای آلومینیومی وUPVC
  بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

اطلاع رسانی عمومی در مورد معیار های کیفی پنجره های UPVC از سوی تولید کنندگان دور اندیش و مسئولیت پذیر می تواند باعث روشن شدن افکار عمومی و هموار شدن مسیر توسعه این محصول گردد .

متاسفانه گروهی از صاحبان صنایع بدون توجه به تبعات منفی نشر اطلاعات نادرست ، اقدام به انتشار مطالبی می نمایند که ناشی از عدم آگاهی ایشان در مورد مبحث مذکور و عملکرد سوءمعدودی از عرضه کنندگان پروفیل و یراق غیر استاندارد و ارزان قیمت وارداتی طی سالیان گذشته بوده و نمی تواند به طور اعم صنعت تولید پنجره های UPVC را زیر سوال ببرد . اطلاع رسانی عمومی در مورد معیار های کیفی پنجره های UPVC از سوی تولید کنندگان دور اندیش و مسئولیت پذیر می تواند باعث روشن شدن افکار عمومی و هموار شدن مسیر توسعه این محصول گردد .

ابتدا این طور تصور می شود که آلومینیوم یک ماده ارزان در مقابل UPVC است و از محیط زیست هم محافظت می کند. ولی پس از بررسی های بیشتر مشخص شد که آلومینیوم دارای خواصی است که آن را در ساخت پنجره های مدرن غیر قابل قبول می سازد . برای فرآوری آلومینیوم به هنگام ساخت درب و پنجره ، مواد شیمیایی سمی زیادی در تمام مراحل ساخت استفاده می شود .

از حمام های کروماته برا ی شستشوی شاخه های آلومینیومی قبل از آستر کاری و رنگ زدن استفاده می شود .

از لعاب های آکرلیکی و پلی استری برای رنگ کردن شاخه های آلومینیومی و بدون روکش استفاده می شود .

از استات نیکل جهت ایجاد پوشش قطبی محافظ ( آند ایز کرد ن )استفاده می شود . با آندایز کردن می توان از زنگ زدگی یا تخریب الکتروشیمیایی آلومینیوم جلوگیری کرد .

تمام این مواد به عنوان مواد سرطان زا و سمی از طرف سازمان بهداشت و امنیت (UPVC ) شغلی معرفی شده اند که چنانچه این مسئله کنترل نشود به خاطر مجاورت طولانی مدت باعث بیماری می شوند . چارچوب های آلومینیومی گرچه مقاومت و شکل پذیری خوبی دارند ولی رسانالی خوب گرما هستند . بنابراین گرما را سریعا از دست داده و مستعد تعریق هستند . تعریق که از پدیده های متداول در پنجره های آلومینیومی است، باعث آسیب به سطح پنجره و پارچه های منسوجات داخل خانه می شود .

همانطور که گفته شد ،آلومینیوم رسانای گرما است . گرمای تابستان یا سرمای زمستان از طریق پنجره های آلومینیومی به راحتی وارد خانه می شود . برای مقابله با این مسئله کارخانه های تولید کنند ه پنجره های آلومینیومی ، به بسیاری از درب ها وپنجره های آلومینیومی ، THERMAL را اضافه می کنند . این BREAKیک نوار پلیمری است که وارد FRAMEیا SASH می شود . این ماده اگر چه میزان عایق بودن پنجره ها را افزایش می دهد اما اضافه کردن این ماده باعث افزایش قیمت می شود .

پنجره های دوجدارهUPVC

استفاده از پنجره های دو جدارهUPVCکه به طور گسترده ای در جهان متداول شده و استفاده ازآنها روز به روز در حال افزایش است ، مقاوم و پایدار بوده و ویژگی ها و مشخصاتی دارد که آلومینیوم هرگز ندارد (!!) از آنجایی كه مصرف انرژی ساخت برای پنجره های وینیلی است (!!) این پنجره ها به عنوان جایگزینی مناسب برای آلومینیوم شناخته شده اند .

میزان مصرف انواع مواد در ساخت پنجره

شرایط جوی تاثیری بر روی وینیل ندارد .آلودگی های هوا باعث آسیب به پنجره های وینیلی نمی شود . گاز های نمکی ، باران های اسیدی ، آلودگی های صنعتی ، آفت کش های ، کود های شیمیایی ، بخار و سایل آلاینده های هوا که روزانه وجود دارند، باعث از بین رفتن رنگ و آسیب به پنجره های وینیل نمی شود .

پنجره های UP.V.C پوسیده نمی شوند ، خراش های سطحی به علت استفاده روزانه به خاطر این که رنگ سرتاسر پروفیل را پوشانده است نشان داده نمی شود .

وجود چندین درزگیر لاستیکی در ساختار پروفیلPVC ، ورود انواع آلاینده ها و غبار را به داخل ساختمان به حداقل رسانده و به این وسیله یکی از مهمترین مناطق محیط زیست که منازل مسکونی و ادار ی هستند می توانند پاک تر مانده و در این صورت نیاز کمتر ی به شوینده های شیمیایی که خود از عوامل آلایندگی محیط زیست هستند ، طرح ریزی تعدل حرارتی ساختمان ها در حال حاضر عملکردی دشوار محسوب می شود و هیچ روش کاملی در اروپا وجود ندارد که بتواند فاکتور تعادل حرارتی را بر آورده سازد . این فاکتور به عوامل متعددی نظیر نوع کاربرد ساختمان ، طراحی ساختمان ، آب و هوا وفصل بستگی دارد . بنابراین جهت طراحی درست پنجره ها لازم است که ناحیه آب وهوا و فصل بستگی دارد . بنابراین جهت طراحی درست پنجره ها لازم است که ناحیه آب و هوایی ، نوع ساختمان و ..... بسیار دقیق مدنظر قرارگیرد . می توان با بررسی عوامل مذکور تعادل حرارتی ساختمان را کنترل نمود . در دوره ای سرد لازم است که اتلاف حرارتی کاهش یابد در حالی که می بایست انرژی خورشیدی دریافت شده را به بیشترین حد ممکن برسانیم . در این مورد لازم است که از سطوح بزرگ عایق دوجداره و یا سه جداره ای استفاده شود که دارای جذب نور خورشید بالا باشند . در مناطق یا فصول سرد سال ، حفظ گرمایش داخل ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است و لذا پنجره های چند جداره بسیار چاره ساز خواهند بود . انتخاب فریم مناسب برای این گونه پنجره ها نیز بسیار مهم می باشد .

امروزه استفاده از فریم های آلومینیومی به علت شکل پذیری بالا و سبکی متداول شده است چرا که با افزوده شدن تعداد شیشه های موجود ، لازم است به طریقی وزن ساختمان را کاهش دهیم و لذا در این مقوله آلومینیوم فلز مناسبی به نظر می رسد . همچنین استفاده از پرده کرکره های عایق در فصول سرد با عث محدودیت در تلفات انرژی بالاخص در هنگام شب خواهد شد .

در فصل تابستان نیز شرایط به همین منوال است با این تفاوت که حفظ خنکی داخل ساختمان ضروری است. در واقع در تابستان یا نواحی گرم لازم است که از ورود هوای گرم به درون ساختمان جلوگیری نمائیم . در برخی از نقاط كه تغییرات آب و هوایی شدیدمی باشد ، لذا لازم است شرایطی در نظر گرفته شود که از اتلاف حرارتی جلوگیری شود . در این صورت استفاده از پنجره های دو جداره با گاز آرگون توصیه می شود .

استفاده از انرژی خورشیدی یکی از راه های موثر برای ایجاد تعادل حرارتی درون ساختمان است . برای مثال استفاده از پانل ها ولوله های انرژی حرارتی خورشیدی یکی از روش های موثر و کار آمد جهت تامین آب گرم برای کاربرد های کوچک و بزرگ می باشد . با توجه به هدایت حرارتی و دوام بالای آلومینیوم آندایز شده می توان اشعه خورشید را جذب و استفاده مفیدی از آن نمود . جهت بهره بردار ی از سیستم های خورشیدی لازم است که سلول های فوتوولتاییک (PHOTOVOLTAIC) برروی سقف منازل و مراکز تجاری نصب گردد که البته بسیار سنگین می باشد . استفاده از سلول های آلومینیومی در سقف ، در کاهش وزن ساختمان موثر است و لذا از برتری های این فلز به حساب می آید .

منبع :‌مجله آلومینیوم


يكشنبه 26 ارديبهشت 89


 
 
 آخرين جستجو ها :

صوفيانسيزدهمیرداماد فروش خانه مارالانخابگاه فروش وام مسکن در مترومیدانکلاهدوزبیلانکوهمحلاتیائل گلي زمينخيابنماهكارمنصورافرازکلانترفربوداستاندارینارمکپژوهشفرهنگشهرتبریز ولیعصرخ اوحدی ش آذرشهرشلچلارچالوسخوبانبالاترچايکناراعتصامیناحیه فروش خانه در باغمیشهليل آباد تبریز آسانسورجاده تهران زمينالريسپارلاقفروغیکارخانهویلاییزمين خاورانمقصودیهبهترینرهن و اجاره واحد تجاری در راه آهنتجاریچمرانآپارتمانالرئیسشهیدمنتظریخارزمیبيلانكوهابوذرنيلوفرويلا جاده مرندعباسیشبستربنزیناسمانقرباغیهااپارتمانهایمهتابکویانقلابغلامیمنظریهآپارتمان ششگلانساتراببوستانپزشکیبهبودطالقانیاوراققبادبویاغچیجدیدالاحداثمغازه فروش

 
 


شبکه اطلاع رساني املاک و مستغلات شهر تبريز کليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شبکه اطلاع رساني املاک تبريز محفوظ است و هرگونه کپي  اطلاعات ، مطالب و فايل ها بدون مجوز کتبي ممنوع مي باشد.

صفحه اول   |   در باره سايت   |  قوانين و مقررات   |   راهنما   |   تماس                                    Copyright © 2008 - 2020 , All rights reserved for moshaveran.info