Server Error املاک تبريز - مشاوران املاک تبريز - شبکه املاک تبریز - فروش و پيش فروش - رهن و اجاره

 
  کد :  رمز :      
   
 

 فروش و پيش فروش :   رهن و اجاره :                                                          [ جستجو با جزئيات ]

        
   
 
 Ads by Moshaveran      ساختمان Empire state

ساختمان Empire state
  بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

.در طی رکود اقتصادی امریکا در سالهای 1930 تا 1931 ساختمان "امپایر استیت" نیویورک به عنوان مرتفع ترین ساختمان اداری جهان انتخاب شد.

مکان: نیویورک ، ایالات متحده امریکا

تاریخ اتمام پروژه: 1931

هزینه تمام شده: 41 میلیون دلار

ارتفاع: 443 متر

تعداد طبقات: 102 طبقه

مصالح مورد استفاده: فولاد

مصالح کاربردی در نمای ببیرونی: سنگ آهک، گرانیت، آجر

نام مهندس مجری طرح: "اچ.جی.بالکم"

در طی رکود اقتصادی امریکا در سالهای 1930 تا 1931 ساختمان "امپایر استیت" نیویورک به عنوان مرتفع ترین ساختمان اداری جهان انتخاب شد. نقشه این ساختمان درمدت زمانی که کارهای طراحی و ساخت و ساز آن انجام می شد 16 بار تغییر کرد. اما 3000 کارگر این ساختمان در طول مدت زمان یک سال و چهل و پنج روز و با در نظر گرفتن روزهای تعطیل کار ساخت این ساختمان را به اتمام رساندند. برای ساخت این ساختمان عظیم الجثه در حدود 60 هزار تن فولاد، 66 هزار متر مکعب سنگ آهک هندی و گرانیت، 10 میلیون عدد آجر و 730 تن آلمینیوم و فولاد خالص به کار رفته است.

با تیر ها و ستون های فولادی تمام ساختار اسکلت این ساختمان را به صورت یک شبکه فلزی 3-D در می آورد. این ساختمان به مدت 41 ساال به عنوان بلندترین برج جهان شهرت داشت ولی در سال 1972 این عنوان به ساختمان "مرکز تجاری جهان" انتقال یافت.

امروزه علیرغم اینکه 6 ساختمان بلندتر از آن در نقاط مختلف جهان ساخته شده است اما کماکان این برج به عنوان یکی از مشهورترین و شاخص ترین آثار معماری جهان شناحته شده است.

در زیر برج های معروف جهان از کوچک به بزرگ با یکدیگر مقایسه شده اند. (واحد اندازه گیری در زیر بر مبنای فوت-هر فوت 48/30 سانتی متر است-می باشد)

رویدادها

_ در سال 1945 یک هواپیمای بمب افکن B-25 در مسیرش به سوی فرودگاه "نیوارک" واقع در نیوجرسی در حال پرواز بود که به طبقه هفتاد و نهم ساختمان "امپایر استیت" برخورد کرد. ولی این ساختمان در میان تعجب همگان فقط به میزان جزئی آسیب دید.

_ در ساختمان "امپایر استیت" تعداد 3,194,547 عدد لامپ، 80 کیلومتر لوله رادیاتور، 110 کیلومتر لوله کشی آب مصرفی، 1,600 کیلومتر کابل تلفن و7,450 تن تجهیزات سرمازا وجود دارد.

_ در هر ماه در حدود یکصد تن زباله و آشغال از این ساختمان جمع آوری و به زباله دانی ها منتقل می شوند.

_ساختمان ESB طوری طراحی شده که بتوان از آن به عنوان یک میله برقگیر برای سرویس دهی به نواحی اطراف استفاده کرد. این میله در سال در حدود 100 بار در اثر آذرخش روشن می شود.

_در فاصله میان سالن ورودی هتل تا طبقه هشتاد و ششم 1,575 عدد پله وجود دارد. یک دونده این پله ها را در زمان 10 دقیقه و 15 ثانیه طی کرده و رکورد شکنی کرد.

در اینجا باید متذکر شد که این ساختمان مرتفع ترین ساختمان موجود در نیویورک می باشد که جایگزین ساختمان"چریسلر" ،بلند ترین ساختمان جهان" شد. در سال 1914 ساختمان "وول ورت" این عنوان را به یدک می کشید اما در سال 1929 این عنوان به ساختمان بانک "منهاتان"رسید و سپس در سال 1030 ساختمان "چریسلر" مرتفع ترین ساختمان جهان نام گرفت. ساختمان "چریسلر" مدت زمان کوتاهی این عنوان را داشت چون خیلی زود ساختمان ESB بنا شد.

ساختمان ESB که همانند شکل ظاهری مداد طراحی شده، در مدت تنها یک سال و چهل و پنج روز و با کار 7 میلیون کارگر در هر ساعت ساخته شد. این مدت زمان یک رکورد تازه در ساخت آسمانخراشی با این ارتفاع بر جای گذاشت.

این ساختمان در اثر باد انعطاف پذیر است. در برابر بادی با سرعت 270 کیلومتر در ساعت دچار 1/48 اینچ نوسان می شود البته هسته مرکزی این ساختمان هیچگاه بیش از یک چهارم اینچ نوسان نداشته است. 10 میلیون آجر و 200,000 فوت مکعب(هر فوت 48/30 سانتی متر است) سنگ آهک هندی در این ساختمان به کار رفته است.

فونداسیون این ساختمان که از بتون و فولاد است در عمق 17 متری زمین و بر روی سنگ بستر "مان هاتان" بنا شده است با اینکه نیویورک بر روی منطقه پر خطر از نظر لرزه خیزی واقع نیست و زلزله های شدید در این ناحیه به وقوع نپیوسته اما باید گفت این ساختمان بسیار اصولی و مستحکم ساخته شده است.

سبک معماری این ساختمان "آرت دکو" می باشد. این سبک در سال 1925 در جهان رایج گشت. "آرت دکو" یک نام مختصر است که در زمانی که این سبک در پاریس معمول شد بر آن نهاده شد. سبک دکو تلفیقی از سبک های رایج در دهه های 20 و 30 _ در این دهه ها وقایع عجیبی در دنیا به وقوع پیوست همانند اختراع تلفن، اتومبیل، وسایل الکتریکی، قطار و پروازهای بین قاره ای_ می باشد و شور و هیجان بسیاری را در میان معماران دنیا بر انگیخت.این سبک تنها مختص ساختمان سازی نبود بلکه در مبلمان، مجسمه سازی، پوشاک و جواهرات هم کاربرد داشت و سبک های طراحی مصری ،یونانی، رومانی و خاور میانه هم متاثر از سبک دکو شدند.

هم اکنون این ساختمان 102 طبقه، در حدود 250 کارمند دارد که امور حفاظتی و مرمتی ساختمان را بر عهده دارند و به همین دلیل است که پس از سالها هنوز هم شکل اولیه خود را حفظ کرده است. همچنین این ساختمان به طور مداوم با تکنولوژی روز هماهنگ شده است برای نمونه این ساختمان به اینترنت پر سرعت، آسانسور کامپیوتری، کابل نوری، کابل تلویزیون و دور بین های مدار بسته حفاظتی تجهیز شده است. این ساختمان مجهز به 73 آسانسور است که 6 تای آن مخصوص حمل و انتقال کالا و بار است.

سیستم تهویه هوا در این ساختمان در سال 1950 نصب شد و در سالهای 1984 و 1998 این سیستم ارتقا داده شد. این سیستم 7,450 تن هوای سرد ایجاد می کند و در هر ساعت 6 بار هوا را تهویه می کند.

ساختمان "امپایر" همانند ساختمان عظیم "پیزا" قابلیت چند رنگه بودن دارد. در بالاترین نقطه ساختمان 5 صفحه فلورسنت کار گذاشته شده که دارای 5 رنگ می باشد (قرمز، زرد، سبز، آبی و سفید) و این رنگ ها با تغییر سوییچ های مربوطه عوض می شود و بدین طریق رنگ ساختمان هم تغییر می کند. در بالای پشت بام از چند نور افکن سفید رنگ با قاب های فلزی استفاده شده که نور را با رنگ های متفاوت بر روی ساختمان می تاباند. سالانه هزینه ای در حدود 4.5 میلیون دلار صرف نور افشانی این ساختمان می شود. همان طور که در تصویر بالا می بینید رنگ آمیزی این ساختمان بدین ترتیب است که ابتدا قرمز سپس سفید و در بالاترین نقطه ساختمان قرمز است.

منبع: شهرنما


يكشنبه 26 ارديبهشت 89


 
 
 آخرين جستجو ها :

نارمكمنصور مغازهشهریارشهرک خاوران آپارتمان کوچه باغمخابراتمیرزابعدازفهمیدهمسكونيالوار سفلیمغازه چهار راه آبرسانلیقواناسلامیاستادزارطبقهکارگاه فروش نیرویصفاونددماوندمنءقهراستهآناخاتونرضائیباغمیشه تبریز چرتابجاده اهرصنعتیسوئيتیاسینقنادیرهن و اجاره واحد تجاری در راه آهنمیرداماد نزدیک اصلینیلوفرانتهايمغازه مارالانتبریز شهرک باغمیشه بانک ملتپروانهآذربايجان شرقي تبريز رهن و اجاره آپارتمان ولی امراملاکباسمنجمابینشكوفهچايکنارداروخانهفرزامیجمهوريساختمنقوریگلدمشقيهمختاروندرهن و اجاره خانه در ائل گليتوحیدبیلنکوهابرسانعباسیزمين جاده آذرشهرزمینهایسروستانسومينالمهدیميدانويلا شهر فاز ط اولتعاون متری صياد شيرازی داخل كوچه متریایرانچلارپامچالاهرابساترابشهنازوليعصر اپارتمانهاي شفيع زاده غلامی متری دمشقیه دربند شهید سقای سالکپرواز خانهواحد تجاری دوه چیاشکانمحمديآپارتمان ولی عصر

 
 


شبکه اطلاع رساني املاک و مستغلات شهر تبريز کليه حقوق مادي و معنوي اين وب سايت براي شبکه اطلاع رساني املاک تبريز محفوظ است و هرگونه کپي  اطلاعات ، مطالب و فايل ها بدون مجوز کتبي ممنوع مي باشد.

صفحه اول   |   در باره سايت   |  قوانين و مقررات   |   راهنما   |   تماس                                    Copyright © 2008 - 2020 , All rights reserved for moshaveran.info